ابزار رایگان وبلاگ

AliStudio

شکست شبکه نمایش خانگی

1. قلب یخی

 

سریال قلب یخی به کارگردانی محمد حسین لطیفی اولین سریال شبکه نمایش خانگی بود که در سال ۱۳۸۹ پخش شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. این سریال که در ژانر جنایی معمایی روایت می‌شد به گروه‌های فراماسونری و شیطان پرست‌ها می‌پرداخت ولی سرانجام نامشخصی داشت و بعد از پایان فصل اول و توبیخ عواملش، با گروهی دیگر ساخته شد و قصه نیز به همان نسبت وارد فضای خانوادگی و مبهمی با تعدد کاراکترها شد و نتوانست موفقیت فصل اولش را تکرار کند.

 

2. قهوه تلخ
مهران مدیری کارگردان محبوب و موفق عرصه کمدی، اولین کسی بود که در شهریور سال ۸۹ با قهوه تلخ، سریال های کمدی را وارد نمایش خانگی کرد. قهوه تلخ چنان با استقبال مخاطبان مواجه شد که در همان هفته اول رکورد مخاطب و فروش را شکست و از کمدی‌های تلویزیونی مدیری هم بیشتر طرفدار پیدا کرد. عوامل سریال که برای جلوگیری از دانلود غیرقانونی مجموعه از مردم خواستند سریالشان را با خرید نسخه اصلی تماشا کنند، خود بر تعهدشان پای بند نبود و در نهایت مخاطبان آخرین قسمت این اثر را ندیدند. این درحالی بود که گفته می‌شد مدیری قسمت آخر را تحویل داده و مجید و حمید آقاگلیان تهیه کنندگان مجموعه از پخش آن خودداری کردند.

 

3. ابله

سریال «ابله» اولین تجربه کمال تبریزی در شبکه نمایش خانگی بود. این سریال با وجود بازیگران محبوبش نتوانست نظر مردم را جلب کند و کارگردان درباره عدم موفقیت سریال گفت ابله برای مخاطبان خاص تولید شده است و نمی‌تواند با اکثریت ارتباط بگیرد. عدم موفقیت کار باعث شد از سمت تهیه کننده پخش آن متوقف شود و این سریال را که قرار بود در ۲۴قسمت تولید و توزیع شود، در ۱۴ قسمت سر هم بندی شود..

 

4. عشق تعطیل نیست

سریال «عشق تعطیل نیست» به کارگردانی بیژن بیرنگ که با وجود ستارگانی چون محمدرضا گلزار و مهناز افشار تصور می‌شد جزو موفق‌ترین آثار شبکه نمایش خانگی باشد،  تنها پنج قسمت از آن به بازار عرضه شد. درباره دلیل توقف سریال گفته شد تهیه کنندگان سرمایه کافی نداشته‌اند و گلزار هم خواستار تغییر متن فیلمنامه بوده است.

 

5. احضار

احضار که بعنوان اولین سریال ترسناک ایرانی با تبلیغات فراوان به شبکه نمایش خانگی آمده بود در همان قسمت‌های اولیه نشان داد نمی‌تواند در ژانر وحشت موفق باشد و بسیاری از مخاطبانش را از دست داد. تا اینکه سرانجام درقسمت هشتم درحالیکه تنها سه قسمت به پایانش مانده بود پخشش متوقف شد.  مدت زمان طولانی ساخت سریال که نزدیک به ۵ سال بود، تغییر فیلم‌نامه‌ و مهمتر از همه اختلاف مالی تهیه کننده و پخش کننده دلایل اصلی توقف این سریال بود.

 

6. رقص روی شیشه

رقص روی شیشه هم که با وجود ستارگانش گمان می‌رفت موفق ظاهر شود به یکباره بازیگران نقش اصلی خود یعنی بهرام رادان و امیر آقایی را که از دریافت نکردن حق و حقوقشان ناراضی بودند از دست داد. وقتی بازیگران اصلی پروژه را ترک کردند عوامل برای ادامه سریال طی یک تصمیم عجیب از صحنه‌های فیلمبرداری شده قدیمی خود استفاده کردند و در نهایت با یک پایان توهین آمیز که به صورت نریشن برای مخاطب خونده شد، به فصل اول پایان دادند.

 

منبع : سینماتیکت 

موضوعات: نقد فیلم , برچسب‌ها: جنجالی, شکست, شبکه خانگی, حاشیه جدید مهران مدیری, هیولا, دانلود رایگان هیولا, دانلود رایگان ریکاوری, دانلود رایگان نهنگ آبی, قهوه تلخ, چه بر سر احضار آمد ؟, قسمت جدید قلب یخی, محمد رضا گلزار, مهناز افشار, سیامک انصاری, ایران, سینمای خانگی ایران, خبر جنجالی, بازیگر زن, بازیگر مرد,